SLUŽBY ČISTENIE CENNÍK PREPRAVA GALÉRIA KONTAKT
 
OŠETRENIE KOŽE
Kožené poťahy autosedačiek patria do kategórie luxusu, je v nich uložené tajomstvo celého života zvieraťa a už pre tento pôvod by sme si ich mali vážiť. Prírodná useň postupom času starne a zreje do krásy. Preto je dôležité ošetrovať ju a chrániť pred prasklinami, škrabancami a škvrnami.
Nie je koža ako koža
- Každý kožený materiál je iný, každý kus kože v sebe skrýva množstvo špecifických informácií. Do najluxusnejších automobilov sa používa koža s hrúbkou 2,2 až 2,5 mm, jemne pigmentovaná alebo farbená, prípadne brúsená na spôsob velúru, ktorý je príjemný na dotyk. Odolnosť proti oteru či odratiu, priedušnosť, lesk a dojem na dotyk sú dané druhom zvierat, z ktorých koža pochádza. Preto treba k tomuto materiálu pristupovať individuálne a jeho ošetrenie zveriť do rúk odborníkom. A tých nájdete v našej firme.
Nový lesk koženého volantu
- Majitelia vozidel s koženým volantom sa často sťažujú na problém s jeho matným, popraskaným či ošúchaným povrchom. Najväčším nepriateľom kožených volantov je ľudský pot, ktorý je silne agresívny. Pravidelným ošetrovaním a používaním špeciálnych prípravkov sa dá týmto nepríjemnostiam predchádzať.
Ako to robíme
- Na ošetrenie, čistenie a leštenie kožených autosedadiel používame kvalitné prípravky . Na kožu niekoľkokrát nanesieme uvedený produkt a necháme pôsobiť. Potom ho jemne zotrieme a povrch doleštíme. Vďaka dôkladnému ošetreniu získa kožený poťah svieži vzhľad, lesk a "vlhkosť". Zvýši sa jej odolnosť voči nepriaznivým vonkajším vplyvom a nebude praskať.

LEŠTENIE VOZIDIEL
1. Prečo leštiť vozidlo?

- Hlavným účelom leštenia nie je len prinavrátenie dokonalého vzhľadu karosérie auta, ale predovšetkým predĺženie jej životnosti. Povrch vozidla - najmä negarážovaného - je vystavený permanentnému vplyvu rôznych vonkajších faktorov - pôsobia naň poveternostné podmienky (slnko, voda, sneh atď.), vonkajšie prostredie (soľ zo zimnej posýpky vozovky, kamienky odletujúce spod kolies iných vozidiel, kefy v autoumyvárkach ai.). Všetky tieto podnety negatívne vplývajú na trvácnosť laku, v dôsledku čoho dochádza ku korózii a následnému znehodnoteniu auta. Preto je nevyhnutné venovať pozornosť starostlivosti o karosériu.
2. Ako často je vhodné leštiť auto?
- Ak sa leštenie karosérie prevádza kvalitnými prípravkami, jeho lesk vydrží jeden rok, ale odborníci odporúčajú leštiť auto dvakrát ročne. Je to súčasť tzv. letnej a zimnej údržby, vďaka ktorým bude vaše vozidlo pripravené na najdramatickejšie teplotné rozdiely počasia. Leštenie karosérie pred letnou sezónou zaručí, že farba vášho vozidla pôsobením slnečného žiarenia nestratí na intenzite, naopak v zime bude odolná voči soli, ktorá je hlavnou príčinou vzniku korózie.
3. Je možné odstrániť drobné škrabance v laku aj bez toho, aby som musel auto dať prestriekať?
- Samozrejme. Aj naša firma dokáže tieto "malé zázraky"! Je prirodzené, že karosériu vozidla používaného v bežnej premávke poškodia odletujúce kamienky, poškriabu kríky či kefy mycích liniek. Je však nerozumné ak takéto vozidlo ihneď zveríte do rúk lakovačovi. Ak stopy po nežiadúcich vonkajších vplyvoch nie sú príliš hlboké, dokážeme ich odstrániť aj my - a navyše omnoho lacnejšie!
Predstavujeme Vám 3-fázové strojové leštenie karosérie:
1.fáza: Hrubé strojové leštenie
(odstránenie škrabancov po kefách mycích liniek,
vyrovnanie rozdielu farby po lakovaní)
2.fáza:Jemné strojové leštenie
(na dosiahnutie vysokého lesku)
3.fáza:Strojové voskovanie
(na ochranu laku pred poveternostnými podmienkami,sneh, soľ, kyslé dažde, slnečné lúče)


TEPOVANIE
Naša firma neberie pojem tepovanie a čistenie ako radovú záležitosť. Vďaka  skúsenostiam dokážeme využiť naše poznatky o prípravkoch a technológiách tak, aby výsledok zodpovedal nadpriemerným požiadavkám zákazníka.

Pracujeme s tepovacími strojmi a čistiacimi prostriedkami značky Kärcher, ktoré svojou výkonnosťou a kvalitou zabezpečia hĺbkové vyčistenie kobercov a rôznych textilných materiálov bez poškodenia vrátane odstránenia roztočov.

Podľa povahy, druhu a stupňa znečistenia používame najvhodnejšie tepovacie prostriedky.
Čistiacu kvapalinu pod tlakom vstrekujeme hlboko do čalúnenia a spoločne s rozpustenými nečistotami opätovne odsávame.
Tak odstránenime mastnotu, špiny a pachy.Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké, nie však mokré. Vďaka výkonným strojom dosahujeme extrémne nízku zbytkovú vlhkosť (3,5 %).
Postup našej práce pri tepovaní
-Extrémne špinavý a zaprášený povrch najskôr povysávame a zbavíme ho hrubých nečistôt a prachu.
Pri silnejšom znečistení nanesieme na čistený povrch čistiaci prostriedok, ktorý necháme chvíľu pôsobiť.
-Hlavnou fázou tepovania je tzv. pranie s odsávaním - v tomto kroku na povrch nastriekame vodu s čistiacim prostriedkom a tryskou okamžite vysajeme. Uvolňovanie a odstraňovanie nečistôt tak prebieha v jednom pracovnom kroku.
-V poslednej fáze čistený povrch premývame čistou vodou. Zabezpečíme tým odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku. Tým sa predíde rýchlejšiemu zašpineniu vyčisteného povrchu - zvyšky čistiaceho prostriedku na seba rýchlejšie viažu špinu.
Tepovanie - likvidácia roztočov
Ideálne pre alergikov - tepovaním s prostriedkami proti roztočom Kärcher Mitex odstránime až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie. Zbavíme Vás tým týchto nepríjemných alergénov z Vášho domova.
Prostriedky proti roztočom  pôsobia dlhodobo a ich aplikáciou Vás zbavíme roztočov minimálne na 6 - 9 mesiacov.

© 2009 TipTopCar  všetky práva vyhradené